o autorze

Adres tego bloga jest rzeczywistym adresem w Przemyślu. Rodzina Rosenbachów zamieszkiwała w tej przemyskiej kamienicy, do której po wojnie wprowadziła się rodzina mojej mamy. Ta zbieżność losów wyszła na jaw dzięki wspomnieniom Heleny Deutsch spisanym w jej autobiografii.
Książka „Konfrontacja z samą sobą. Epilog”, choć w Stanach Zjednoczonych ukazała się już w 1973 roku (a w międzyczasie doczekała się też tłumaczenia niemieckiego i francuskiego), w Polsce została wydana dopiero w 2008 roku. Tylko jej fragmenty ukazały się już wcześniej po polsku, między innymi w książce Martina Pollacka „Po Galicji” .


Na zdjęciu rodzina autora z towarzyszem zabaw w kamienicy Giżowskiego w latach 60.

Tadeusz Grochowski, przewodnik miejski po Przemyślu, a prywatnie mój wujek i mieszkaniec kamienicy Giżowskiego, z pasją gromadzi historie dotyczące innych Przemyślan, którzy – podobnie jak młoda Rosenbachówna – wyruszyli niegdyś w świat. Droga wielu z nich – tak jak np. Karla Duldiga – wiodła przez Wiedeń (w którym od kilku lat mieszka autor tego bloga). Duldig urodzony w Przemyślu w 1902 r., późniejszy absolwent wiedeńskiego Uniwersytetu Sztuki Użytkowej, był jednym z najważniejszych współczesnych artystów australijskich...

Paweł Kamiński, autor bloga

Paweł Kamiński jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, dziennikarzem i pedagogiem medialnym. Od 2007 roku mieszka w Wiedniu, gdzie pracuje w radiu obywatelskim ORANGE 94.0. Blog poświęcony Helenie Deutsch powstał jako produkt uboczny gromadzenia materiałów na temat tej wielkiej osobowości psychoanalizy.

Kontakt z autorem:

radiobottomup(at)gmail.com -  (at) należy zastąpić znaczkiem @